۱۰ نکته کلیدی درمورد استفاده از کارت ویزیت

کارت ویزیت اولین وسیله تبلیغات، بازاریابی و کسب موفقیت هر فرد و کسب و کار در دنیای تجارت است.

برخی از صاحبان کسب و کارها همانگونه که در رفتارهای شخصی خود همواره اصول مهمی از قبیل بروز بودن، انتخاب پوشاک رسمی و شیک و انجام رفتارهای مدیریتی را رعایت می‌کنند، در هنگام استفاده از کارت ویزیت نیز آداب و رسوم خاص و ویژه ای را انجام می‌دهند.

فراموش نکنید که شما با ظاهری خوب و رفتاری مناسب می‌توانید مردم را به سمت خود بکشانید اما اگر ندانید چگونه با استفاده از کارت ویزیت خود ( به عنوان اولین گام تبلیغات و بازاریابی) ، با آنها رفتار کنید، تلاش های شما در اولین قدم کسب موفقیت، بیهوده و بی نتیجه خواهد ماند.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید : تاریخچه کارت ویزیت و نحوه استفاده از آن

۱۰ نکته کلیدی درمورد استفاده از کارت ویزیت:

در این مقاله از سری مقالات هویت بصری ایران جی اف ایکس  نکات کلیدی استفاده از کارت ویزیت را برای شما باز گو میکنیم تا همواره بتوانید با مخاطبین خود تبادلی سودآور و با ارزش داشته باشید.

۱. هرکجا هستید کارت ویزیت خود را به همراه داشته باشید

همیشه در منزل، دفتر کار و کیف خود کارت ویزیت داشته باشید. هیچ چیز بدتر از آن نیست که در لحظه حساس بازاریابی خود به شخص مقابل بگویید: متاسفانه کارت ویزیت ندارم یا تمام شده است.

۲. از کارت ویزیت های خود محافظت کنید

کارت ویزیت شما همیشه باید مرتب، تمیز و سالم باشد. به طور قطع یک کارت ویزیت سالم و مرتب اثرگذاری بیشتری نسبت به یک کارت ویزیت تاخورده یا شکسته دارد.

استفاده از کارت ویزیت

اگر دلیل داشتن یک کارت ویزیت حرفه ای را نمی‌دانید این مطلب را مطالعه کنید : هدف از طراحی و چاپ کارت ویزیت چیست ؟

۳. کارت ویزیت خود را گم نکنید

فراموش نکنید کارت ویزیت های خود را کجا نگهداری می‌کنید و یک جای مشخص برای این منظور داشته باشید.

شخصی که برای دادن کارت ویزیت خود، کل جیب های لباس، پیراهن، کت و کیف خود را جستجو می‌کند، شانسی برای موفقیت در بازاریابی از طریق کارت ویزیت نخواهد داشت و اعتبار خود را از دست می‌دهد.

۴. کارت ویزیت های خود را به صورت دسته بندی شده و منظم نگهداری کنید

اگر برای بخش های مختلف کسب و کار خود کارت ویزیت های مختلفی را تهیه کرده اید، همیشه آنها را به صورت دسته بندی شده و منظم نگهدارید.

جستجو کردن در یک بسته کارت ویزیت برای ارائه کارت مناسب در مقابل چشمان شخص مقابل به هیچ وجه جلوه خوبی ندارد.

برای نگه داری ساده تر کارت ویزیت خود سعی کنید سایز کارت ویزیت را غیر معمول ، خیلی بزرگ یا خیلی کوچک در نظر نگیرید.

۵. در ارائه کارت ویزیت خود احترام را فراموش نکنید

کارت ویزیت را با دست راست و با حوصله و احترام ارائه و دریافت کنید. این یکی از مهمترین آداب استفاده از کارت ویزیت در تجارت بین الملل و یک اصل کلی است.

۶. کارت ویزیت را به صورت صحیح ارائه دهید

کارت ویزیت خود را به گونه ای به شخص مقابل دهید که وی نیازی به چرخاندن آن نداشته باشد و به راحتی آن را بررسی و مطالعه کند.

۷. پس از دریافت کارت ویزیت در خصوص آن سخن بگویید

به هیچ وجه پس از دریافت کارت ویزیت، آن را بلافاصله در جیب یا کیف خود نگذارید. آن را در ابتدا بررسی نموده و در جملاتی مختصر دیدگاه خود را در خصوص آن بگویید.

لوگو ، نام تجاری یا هر بخش دیگری از آن کارت می‌تواند نقطه ای برای بیان دیدگاه شما برای رعایت این اصل از آداب استفاده از کارت ویزیت باشد.

اگر به دنبال کارت ویزیت های خلاقانه هستید ، این مطلب را از دست ندهید : ۳۰ کارت ویزیت خاص و خلاقانه با امکان اجرا در ایران

۸. اطلاعات کارت ویزیت خود را بروز نگهدارید

اطلاعات روی کارت ویزیت شما بایستی همواره بروز باشد. به طور مثال اگر تلفن شما تغییر کرد، بلافاصله نسبت به چاپ کارت ویزیت خود اقدام کنید.

نبایستی اجازه دهید شخصی کارت ویزیت شما را دریافت کرده و با استفاده از اطلاعات قدیمی چاپ شده، نتواند با شما تماس برقرار کند.

۹. از یادداشت کردن بر روی کارت ویزیت خودداری کنید

هرگز در مقابل و حضور شخصی که کارت ویزیت خود را به شما داده است، بر روی آن یادداشت نکنید، حتی اگر موردی که قصد یادداشت کردن آن را دارید نیز مربوط به وی باشد.

اگر نیاز به نوشتن بر روی کارت به منظور جلوگیری از فراموشی موارد نیز داشتید، سعی کنید چند لحظه آن را به خاطر بسپارید و پس از جدا شدن از شخص ارائه کننده کارت  ، یادداشت خود را انجام دهید.

استفاده از کارت ویزیت

۱۰. از حرکت تهاجمی برای ارائه کارت ویزیت خود پرهیز کنید

به خاطر داشته باشید که قرار نیست به هر شخصی که رسیدید، کارت ویزیت خود را به سمت او روانه کنید.

صبر کنید تا از شما کارت ویزیت را بخواهد، حتی اگر این اتفاق نیز روی نداد بایستی با مدیریت خود اقدام مناسبی انجام داده و شما کارت ویزیت وی را بخواهید تا ارتباط اولیه صورت گرفته و تبادل کارت ها انجام شود.

جمع بندی :

دانستن قوانین و نکات استفاده از کارت ویزیت تنها یک راه برای سودآوری و موفقیت بیشتر در بازاریابی به وسیله کارت ویزیت است.

به هر میزان شما رفتار و برخورد حرفه ای تری در این زمینه داشته باشید، اثرگذاری کارت ویزیت خود را افزایش داده و قدم های بیشتری به سمت جذب مخاطب و مشتری جدید برداشته اید.

در صورتی که تجربه ای در مورد ارائه کارت ویزیت به مخاطبین خود داشته اید و یا نکته ای به ذهنتان رسیده است که در این مقاله به آن اشاره نشد ، می‌توانید آن را از طریق بخش پرسش و پاسخ در انتهای همین صفحه با مخاطبین ایران جی اف ایکس به اشتراک بگذارید .

منبع

Search
Generic filters
Filter by Custom Post Type